شبیه سازی مبدل ماتریسی همراه با مدار اسنابر در simulink نرم افزار matlab

به طور خلاصه می توان گفت که اسنابر مداری محافظ برای سوئیچ های قدرت(شامل رله و تریستور و ترایاک و …) است. اسنابر بین دستگاهای الکتیریکی و بار قرار داد و باعث افزایش طول عمر سوئیچ می شود.

مزایای استفاده از اسنابر:

کاهش  dt∕di    ویا   dt ∕dv

کاهش و یا حذف ولتاژها و جریانهای گذرا

انتقال توان تلفاتی از سوئیچ به اسنابر

کاهش توان تلفاتی سوئیچیگ

کاهش EMI با میرا سازی ولتاژو جریان حلقوی

افزایش سرعت سوئیچینگ

از انجائیکه مدار اسنابر می بایست بر طبق نوع بار متصل به سوئیچ طراحی می شود .

برای بار های القای می بایست به صورت موازی با سوئیچ و یا موازی با بار  قرار گیرد .در هنگام اتصال سوئیچ جریان القای ایجاد شده از طریق مدار محافظ روی سوئیچ عبور کرده و تضیف می کند.به دلیل اینکه اسنابر موازی با قطعه ی سوئیچ گر قرار دارد . در هنگام باز بودن سوئیچ هم یک جریان ثابت از طریق اسنابر جریان خواهد داشت . برای حفظ این جریان در یک سطح منطقی و قابل قبول ما نیاز به اسنابری با طراحی اصولی و دقیق خواهیم داشت.

در صورتی که اسنابر موازی با بار قرار گیرد در هنگام قطع شدن سوئیچ جریات عبوری قطع شده و مدار اسنابر فعال می شود .بر خلاف روش قبلی در هنگام قطع سویی هیچ جریان عبوری وجود ندارد اما یک جریان نشتی در هنگام بسته بودن سوئیچ قرار دارد .در این روش جریان ایجاد شده از ولتاژ  گذرا نمی تواند وارد خط انتقال شود و همین می تواند موجب بهبود EMI شود .

در این فایل به شبیه سازی یک مبدل ماتریسی که همراه با مدار اسنابر قرار دارد می پردازیم.

 

<div id="1470998519569232"><script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/n1c7Z?data[rnddiv]=1470998519569232&data[responsive]=yes"></script></div>

ویژگی فایل های Matlabfile

فایل های Matlabfile به گونه ای طراحی و شبیه سازی شده اند که بتوان به عنوان مقاصد آموزشی از آنها استفاده کرد.

اطمینان در خرید

برای اطمینان خریدار از تمام فایل های شبیه سازی در Matlabfile از تمام شبیه سازی ها یک فیلم تهیه شده است و عملکرد شبیه سازی را قبل از خرید فایل می توانید مشاهده کنید.

شما میتوانید تنها با یک کلید به راحتی فایل مورد نظر را دریافت کنید. 🙂

با عضویت ویژه در سایت MatlabFile به تمامی آرشیو فایل های موجود دسترسی پیدا کرده و قادر به دریافت تمام فایل های اجرایی متلب و آموزش های ویدیویی ارائه شده در این سایت خواهید بود.

ثبت نام

اگر عضو سایت هستید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب کاربری

چند تصویر از شبیه سازی