شبیه سازی اتصال پیل سوختی اکسید جامد به شبکه سه فاز (شبیه سازی در simulink)

در این فایل به شبیه سازی اتصال یک پیل سوخت اکسید جامد انجام شده است.در اصل این فایل شبیه سازی یک مقاله elsevier است که می توانید از اینجا دانلود کنید.در این فایل پیل سوختی SOFC به وسیله اینوتر IGBT به شبکه متصل می شود.سوئیچ های استفاده شده مدل هیسترزیس است.در شبکه برای توان اکتیو  ۱pu=50KW انتخاب شده است.

در این مدل فرض شده است که :

۱- گازهای سلول سوختی ایده آل هستند

۲-فقط یم فشار داخلی از طرف الکترود ها وارد می شود.

۳-دمای سوخت سلول ها ثابت است.

۴-معادله نرنست Nernst’s equation صدق می کند.

پیل های سوختی فناوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم سوخت و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی تولید می کنند. از میان انواع پیل های سوختی، پیل های سوختی اکسید جامد به دلیل داشتن مزایایی همچون بیشترین راندمان نسبت به سایر پیل های سوختی، کاهش مشکلات خوردگی ناشی از الکترولیت و غیره مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند. واکنش هایی که در پیل سوختی اتفاق می افتند از دسته واکنش های اکسایش و احیا هستند و سرعت انجام آنها آهسته است. بنابراین برای بالا بردن بازده پیل سوختی می بایست از کاتالیست استفاده شود.می توان به عنوان تولید پراکنده مورد استفاده قرار گیرد.

شما میتوانید تنها با یک کلید به راحتی فایل مورد نظر را دریافت کنید. 🙂

برخلاف سایت های دیگر که فایل ها را به صورت تکی می فروشند روال سایت ما این است که شما با عضویت در سایت MatlabFile به تمامی فایل های موجود دسترسی پیدا کرده و قادر به دریافت تمام فایل های اجرایی متلب و آموزش های ویدیویی ارائه شده در این سایت خواهید بود.

 

دریافت فایل

 

چند تصویر از شبیه سازی